Toz Mitesi İlaçalama

Toz Mitesi İlaçalama

Mite, böcek, haşere ve kemirgen türleri arasında mücadele edilmesi en zor canlıların arasında yer almaktadır. Çünkü bu canlılar son derece küçüklerdir. Onları gözle görmek neredeyse imkânsızdır. Mikroskobik canlılar olarak bilinen mite böcekleri kendileri küçük olmakla beraber insanlara bulaştırdıkları hastalıklar devasa boyutlara ulaşmaktadır.

Toz bebeği ve akar olarak da bilinen miteler gözle görülemeyecek kadar küçük yapıdadırlar. Bu nedenle de miteler ile mücadele etmek çok zor ve zahmetlidir. Miteler saç dipleri döküntüleri ve insan derisi kırıntılarından beslenirler.

Miteler evlerimizde bizlerle birlikte yaşayan, gözle görülmesi mümkün olmayan canlılardır. Yakından incelendiklerinde daha çok örümceğe ve keneleri andıran miteler 21 günde bir çoğalırlar. Mitelerin etrafa bıraktıkları dışkılarına maruz kalan insanlarda astım ve alerjik bronşit gibi rahatsızlıklar açığa çıkabilmektedir. Diğer taraftan insanlarda alerjik reaksiyonlara neden de olmaktadırlar. Mite ilaçlama işleminde kullanılan özel ilaçlarla mitelerin ev içinde temizlenmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.  bu böceklerle mücadele ederken, firmamızı arayarak destek isteyebilirsiniz.

Mitelerin Genel Özellikleri

Miteler kendileri küçük zararları büyük canlılardır. Sayamayacağımız kadar mikrobu üzerlerinde barındırmaktadırlar. Barındırdıkları bu mikropları soluduğumuz havayla birlikte ciğerlerimize yapışarak ciddi rahatsızlıklara sebep olabilirler.

 • Miteler insanların vücutları ile yakın temas halinde olan yatak, yorgan, çarşaf, yastık gibi eşyalar içerisinde yaşamaktadırlar.
 • Beslenmelerini çoğunlukla insanların bu tür eşyalar üzerine döktükleri kıl ve deri döküntüleri ile sağlamaktadırlar.
 • Gözle görülemeyecek kadar ufak olan bu canlılar kurtulmak için bireysel olarak yapılan mücadeleler asla sonuç vermemektedir.
 • Oldukça tehlikeli canlılar olan mitelerin diğer isimleri ise “akar" ve "Toz akarı"dır.
 • Miteler 8 bacaklı bir canlıdır. Ve ağız yapıları keskincedir. Yaklaşık 150-200 türü bulunan akar böceklerinin bazı türleri de tozlu ve pis ortamlarda yaşamaktadırlar.

 

Mitelerin Neden Olduğu Hastalıklar

  • Alerji
  • Astım
  • Egzama
  • Öksürük
  • Hapşırma
  • Burun ve Deride kaşınma
  • Hırıltılı solunum
  • Nefes darlığı
  • Burun akıntısı

1 GRAM TOZ İÇİNDE 19 BİN (19000) TOZ AKARI OLDUĞUNUZ BİLİYORMUYDUNUZ?

Mitelerin kendilerinden çok, onların bıraktığı mikro tozlara dönüşen dışkı topları tehlike saçarlar. Sürekli kullanılan bir yatağın 10.000 'den 10.000.000 'a kadar mite bulundurduğu, ya da bir gram tozun içinde 19 binden fazla mite olduğu bilimsel veriler ile saptanmıştır. Her toz mitesi günde 20 dışkı topu üretir ki bu da sağlığımızın ne denli tehdit altında oluğunu göstermektedir. Güneş böcek ilaçlama firmamız tüm bu tehditleri ortadan kaldıracak çözümü sizlere sunmaktadır.  

BAKTERİLERİN ÜREMESİ HER YARIM SAATTE 2 MİSLİ ARTAR

Tozlar mikropların nakil vasıtalarıdır. Astımlı hasta sayısı batılı ülkelerde son 20 yılda 2 - 3 kat artmıştır. Yapılan araştırmalara göre Amerika'da 17 milyon astımlı insan insan olduğu Ülkemizde de bu sayının 4 milyon olduğu bilinmektedir.

ASTIMIN ÇOCUKLARDA EN ÇOK GÖRÜLEN KRONİK HASTALIK OLDUĞUNU BİLİYORMUYDUNUZ?

Ev tozu mitesi çocuk astımının en sık nedenlerindendir. Dünyada çocuk yaş grubunda %7 ile %10 astım sıklığına rastlanmaktadır. Alerjiler astım haline dönüşüp kronikleşmeden tedbir almak gerekmektedir

MİTELERDEN KURTULMAK

Bu denli zararlı mitelerden kurtulmak için en garantili yöntem özel ilaçların kullanıldığı yöntemleri yaptırmaktır.  Evlerimizi daha sağlıklı hale getirmek için yaptıracağınız temizleme ve kontrol altına alma çalışmaları ileride ciddi hastalıkların önüne geçmenizi sağlayacaktır. Gözle görülemeyecek kadar küçük yapılı ancak kütleli olan akar böcekleri, nefes yoluyla solunarak astım gibi solunum yolu hastalıklarını da tetikleyebilmektedir. Özellikle cildi hassas olan yetişkinler ve bebeklerde çok önemli boyutlara ulaşan alerjik reaksiyonlara yol açabilen mite böceği ile mücadele etmek için ilaçlama yaptırmak şarttır. Şirketimiz Sağlık Bakanlığı onaylı tüm  uygulamalarıyla 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Firmamız ve Hizmetlerimiz Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Web Sitemizi İnceleyebilirsiniz.