Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama

Kapalı mekânlarda sıkça karşılaşılan kırkayak böceği, uzun yapılı, tehlikeli ve bireysel mücadele ile kurtulması mümkün olmayan böcek türüdür. Her türlü alana girip çıkan kırkayak böceği, temas ettiği bölgelerden topladığı bakteri ve mikropları yaşam alanlarıma taşıdıkları için çok sayıda hastalığa da davetiye çıkarmaktadırlar. Kırkayaktan kurtulmak için profesyonel şirketlerden hizmet almak gerekmektedir. Firmamızı arayarak kırkayak ilaçlama konusunda hizmet talep edebilirsiniz.

Kırkayakların Özellikleri

Kırkayakların özellikleri arasında en bilindik şey kırkayaklı olduklarıdır. Ancak onun dışında halka arsında bu böceklere dair bilinen pek fazla bilgi yoktur. Çoğu zaman çok zararlı olmadıklarına dair bilinen çok yanlış bir algı vardır. Zira tırtıl ile kırkayak karıştırıldığı için insanlar bu canlıyı zararsız zannetmektedirler. Genel özelliklerine bakacak olursak şöyledir:

 • Vücut yapısı bölmeler halinde olan kırkayağın her bir bölmesinde 2 ayağı bulunmaktadır. Boyutu daha uzun olanların ayak sayıları da daha fazladır.
 • Ezilerek öldürüldüklerinde çok ağır bir koku yayarlar.
 • Kapalı alanlarda, özellikle ağaçlık alanlara yakın evlerde sıkça görülürler.
 • Vücudu uzun yapılıdır ve 40 ayağı vardır. Adını da bu özelliğinden almıştır.
 • 10-15 cm civarlarında boyutları bulunan kırkayak böceği, kırkayak taşların altında, kayalıkların altında ve toprak içlerinde yaşar.
 • Bu haşerelerden bireysel çabalar ile kurtulmak mümkün değildir.
 • Renkleri ağırlıklı olarak kahverengi ve siyahtır.
 • Kırkayak böceği otçul bir böcek türüdür.
 • Görünüşleri daha çok çıyana benzer ve bu nedenle çıyan ile çokça karıştırılırlar.
 • Bu canlılar yaklaşık 4500 türe sahiptir. Bazı kırkayak türleri, böcek ölüleri ile de beslenebilmektedir.
 • Nemli ortamları severler ve genelde bu tür ortamlarda yuvalanırlar.
 • Yumurta bırakma sistemi ile üreyen kırkayak böceği, yumurtalarını toprak içerisine gömer.

Kırkayak ilaçlaması işlemini kesinlikle yalnız başınıza yapmaya kalkmayın. Genel olarak bireysel yapılan işlemler hem randıman vermemekte hem de pek çok insan uygulama sonrası kendini zehirlemektedirler.  Firmamızdan alacağınız kaliteli hizmet sayesinde kırkayaktan garantili kurtulmuş olursunuz.

Kırkayak - Çiyan Farkı

Kırkayak - Çıyan Farkı iyi bakıldığında çok basittir. Vücutları bölmeli bir yapıya sahip olan bu böceklerin her bölmesinde bir ayak vardır. Bazen bu bölmelerde farklı renklerde olabilir. Genellikle halk arasında çıyan böceği ile kırkayaklar karıştırılmaktadır. Fakat ikisini birbirinden ayıran en belirgin özellik kırkayakların her bölümde tek bir ayağı varken çıyanların her bir bölmede 2 ayağı bulunur. Ayrıca çıyanların ayakları zehirli etkiler bırakırken kırkayakların ayaklarında zehir bulunmaz.

Kırkayaklar Ne İle Beslenir?

Kırkayaklar Ne İle Beslenir? Sorusunun cevabına ise hem etçil hem de etçil olduklarını verebiliriz. Otçul olarak kırkayaklar bitkilerin yapraklarında görülür. Bitkilerin yeni sürgün vermiş dallarını ve en taze kısımlarını yemektedirler. Etçil olarak kırkayaklar ise kendilerinden daha ufak olan ve börtü böcek olarak tabir ettiğimiz küçük haşere türlerini yerler.

Kırkayaklar Nerelerde Yaşar?

Kırkayaklar Nerelerde Yaşar? Sorusunun cevabını merak edenler için söylemekte fayda var. Genellikle dağlarda, taş ve kaya diplerinde, mağaralarda, ağaç diplerinde, çayırlarda ve su kenarlarında yaşamaktadırlar. Evlerimize geliş sebepleri ise elbette misafirlik değildir. Çoğunlukla besin arayışı için gelirler. Ve kapı çalmak gibi bir adetleri de yoktur. Evlerdeki genel meskenleri ise çatı, bodrum, evin kapı ile pencere diplerinde yaşamaya başlarlar.

Kırkayaktan Kurtulmanın Yolları

Kırkayak ile mücadele için etkili şekilde uygulama yapan şirketimiz, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Kırkayak ile mücadelede öncelikli olarak bilinmesi gereken şey şudur: Tek seferde onlarca yumurta bırakabilen kırkayaklar, belli bir sıcaklıktan sonra yumurtadan çıkarlar. 3-4 ay civarında değişen zaman diliminde de erişkin bir böcek olurlar. Dolayısıyla evinizde ya da size ait başka bir mekânda kısa sürede çok sayıya ulaşabilirler. Bunun dışında eğer bir kırkayak tarafından ısırılırsanız şayet mutlak surette doktora başvurmalısınız. Kırkayak ile bireysel olarak yapacağınız hiçbir müdahale sonuç vermez. Bir yolunu bulup mutlaka üreyip yine ortaya çıkacaklardır. Bu yüzden vakit kaybetmeden en uygun fiyatı ve kaliteli hizmeti aynı anda sunan 7/24 hizmet veren Güneş ilaçlama firmamızla iletişime geçiniz.  

Firmamız ve Hizmetlerimiz Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Web Sitemizi İnceleyebilirsiniz.