Örümcek İlaçlama

Örümcek İlaçlama

Hemen hemen dünyanın her tarafında yaşayan ve etçil beslenen bir canlı türüdür. Boyları farklılık göstermektedir. 8 tane bacağı ve ağzının ön kısmında 2 tane zehirli çengeli vardır. Göğüs kısmında ise sekiz adet ayağı vardır. Örümcek çeşitlerine göre değişiklik gösteren örümceklerin çoğunda kafa kısmında 8 adet bulunmaktadır. Yuvarlak karın kısmı oldukça esnek yapıya sahiptir. Bireyler tarafından çok fazla dikkate alınmasa da oldukça zehirli ve tehlikeli canlılar grubundandırlar. Dişi örümcekler erkek örümceğe göre daha kuvvetli ve daha iri yapıya sahiptirler.

Örümcek Mücadelesi
Örümcek etçil bir canlıdır. Diğer çoğu canlıdan farklı olarak suda beslenebilirler. Suda beslenen örümcekler balık, kurbağa gibi canlıları avlayarak yaşarlar. İskenderun da İlaçlama yapacak olan firmalar mekâna gelerek örümceklerin ne sıklıkta olduğunu ve en yoğun hangi bölgelerde olduklarını tespit eder ve ona göre ilaç hazırlarlar.
Herhangi bir haşere ile mücadelede hedefteki haşerenin biyolojik özelliklerinin ve davranışlarının bilinmesi uygun mücadele yönteminin belirlenmesinde çok önemlidir. Örümcek İlaçlamasında en etkili 2 yöntem şöyle sıralanabilir:
Kokusuz İlaçlama Yöntemi
Kokulu İlaçlama (ULV) Yöntemi

 

Firmamız ve Hizmetlerimiz Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Web Sitemizi İnceleyebilirsiniz.